Nostitz Quartet

Klasická Česko
S Nostitz Quartet

Nadchádzajúce koncerty

Praha 7 , Národní technické muzeum po 19. 4.  19:00 Hudba mezi lokomotivami – Barbora Šporclová Kodetová: Tam za tou duhou

Uplynulé koncerty

ČSKH: Nostitz Quartet Praha 1, Rudolfinum 11. 2. 2015 19:30 ČSKH: Nostitz Quartet

Info o umelcovi Nostitz Quartet

Soubor vznikl v roce 1994 při studiích na HAMU ze čtyř vyrovnaných instrumentalistů, sólisticky disponovaných a vyškolených. I zde se setkáváme se dvěma muzikantsky známými jmény – primáriem Petrem Bernáškem a violoncellistou Petrem Šporclem .

Po studiích na Akademii se kvarteto po tři léta zúčastňovalo mistrovských kurzů u Amadea Quartet (1995), Bartók Quartet 1996) a absolvovalo dvouleté studium na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni u Alban Berg Quartet (1996-97). Od ledna 1996 souboru propůjčila své jméno hraběnka Mathilda Nostitz, k jejímuž oslovení mladými kvartetisty nedošlo náhodou: nejenže znali její minulost, rodu české šlechty proslaveného mecenášstvím, ale měli tu možnost se s ní poznat osobně při její obdobné činnosti v dnešní České republice.

V roce 1997 se kvarteto zúčastnilo soutěže v holandském Heerlenu, kde získalo 1. cenu, rok nato obsadili 2. místo v soutěži Pražského jara a v roce 1998 zvítězili na soutěži v italské Cremoně. Vybaveni těmito úspěchy, na něž se přirozeně vázaly možnosti vystoupení v řadě evropských koncertních síních, se poprvé představili na Dnech české kultury v Japonsku (1997). Úspěšné koncerty jim přinesly možnost následného turné po Japonsku v roce 2000. Koncert pro Společnost Antonína Dvořáka v New Yorku 2001 byl úspěšným debutem na americkém kontinentu. Nostitzovo kvarteto se etablovalo především na německých pódiích, kde jsou jejich koncerty výrazně častější než u nás doma. Opakované cesty do Velké Britanie, Francie, Belgie, Holandska, Rakouska, Španělska, Portugalska a Itálie, k tomu turné v Číně a Omanu svědčí o tom, že mladý soubor si během osmileté existence v těžké konkurenci mnoha kvartetních souborů světa vybojoval své místo.

Podobní umelci

Ústřední hudba AČR
Cracow Improvisers Orchestra
World Orchestra
Šporkovo trio
Salonní orchestr Brno
Pro Arte Antiqua Praha
Aukso Orchestra
Barocco Sempre Giovane
Bohemian Symphony Orchestra Prague
Zurich Chamber Orchestra
Ostravská banda
Ensemble Inégal

© 2021 GoOut