Jízda
Jízda
Jízda
Jízda
Jízda
Jízda
Jízda

Jízda

Miesto
Web miesta
Kurátor
Petr Volf, Jan Stolín

Centrum současného umění EPO1 uvádí výstavu Jízda, která se zaměřuje na ztvárnění bicyklů a jejich role v životě člověka.

V bývalé elektrárně se představí tvorba více než čtyři desítky umělců několika generací. Těžištěm monumentálně pojaté expozice jsou díla sochařů a sochařek (Jakub Flejšar, Karel Nepraš, Zdeněk Němeček, Paulina Skavová, Čestmír Suška, Vratislav Karel Novák) a tvůrců instalací (Jiří Černický, Jiří David, Krištof Kintera, Filip a Lukáš Houdkovi, Jan Stolín) v turbínové hale. Mezi malíři a malířkami najdou návštěvníci například Alenu Anderlovou, Františka Mertla známého jako FRANTA, Ondřeje Kohouta, Michaela Rittsteina, Petra Písaříka, Natálii Roučkovou, Karla Štědrého, Jakuba Špaňhela nebo Lubomíra Typlta. Ukazují kolo a pohyb na něm v nejrůznějších podobách. Stává se fascinujícím předmětem, ale také metaforou lidské existence, důkazem symbiózy věci a člověka stejně jak výraze nejčistší energie, jíž lze vyvinout.

Součástí výstavy budou i sportovní setkání s osobnostmi české cyklistiky. Zájemci si budou moci poslechnout besedu a následně se vypravit na projížďku na kole po cestách v okolí Trutnova.

© 2024 GoOut, s.r.o., Česko