Dušan Foltýn

Klasická | Dušan Foltýn je český hobojista. Působí jako sólohobojista Janáčkovy filharmonie Ostrava a vede hobojovou třídu na Fakultě umění Ostravské univerzity, kde je rovněž vedoucím katedry dechových nástrojů. Zde organizuje pravidelné mezinárodní hobojové kurzy ve spolupráci s předními světovými hobojisty (R. Killmer – USA, O. Zoboli – Švýcarsko, N. A. King – USA, D. Walter – Francie, G. Hunt – Anglie). Sólově spolupracuje s našimi předními orchestry (Pražský komorní orchestr, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Janáčkova filharmonie Ostrava, Český národní symfonický orchestr), věnuje se však také komorní hře jako člen dechového kvinteta „Musica per cinque“, s nímž se stal v roce 1987 finalistou mezinárodní soutěže dechových kvintet v Bělehradě. Je častým členem porot hobojových soutěží (Pražského jaro, Concertino Praga, Soutěž konzervatoří aj.).

Dušan Foltýn vystupuje koncertně nejen u nás, ale i v zahraničí (Polsko, Rakousko, Slovensko, Francie, SRN, Španělsko, Řecko).

Nadchádzajúce koncerty

Nevieme o žiadnych aktuálnych akciách.

Info o Dušan Foltýn

Dušan Foltýn je český hobojista. Působí jako sólohobojista Janáčkovy filharmonie Ostrava a vede hobojovou třídu na Fakultě umění Ostravské univerzity, kde je rovněž vedoucím katedry dechových nástrojů. Zde organizuje pravidelné mezinárodní hobojové kurzy ve spolupráci s předními světovými hobojisty (R. Killmer – USA, O. Zoboli – Švýcarsko, N. A. King – USA, D. Walter – Francie, G. Hunt – Anglie). Sólově spolupracuje s našimi předními orchestry (Pražský komorní orchestr, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Janáčkova filharmonie Ostrava, Český národní symfonický orchestr), věnuje se však také komorní hře jako člen dechového kvinteta „Musica per cinque“, s nímž se stal v roce 1987 finalistou mezinárodní soutěže dechových kvintet v Bělehradě. Je častým členem porot hobojových soutěží (Pražského jaro, Concertino Praga, Soutěž konzervatoří aj.).

Dušan Foltýn vystupuje koncertně nejen u nás, ale i v zahraničí (Polsko, Rakousko, Slovensko, Francie, SRN, Španělsko, Řecko).

Žánre: Klasická

Podobní umelci

© 2023 GoOut, s.r.o., Česko