Skupinová terapia
Skupinová terapia
Skupinová terapia
Skupinová terapia
Skupinová terapia
Skupinová terapia
Skupinová terapia

Skupinová terapia

Adresa
Karpatská 2, Bratislava
Divadelní soubory
Štítky
Vstupné
4–9 €
Web místa
Režie
J. Vlk
Hrají

Ľ. Burgr, M. Chalmovský, L. Fričová, D. Gudabová, M. Noga a.h., J. Belica, N. Okolicsányiová

Predstavenie Skupinová terapia sa nesie v štýle „divadlo o divadle" a zobrazuje príbeh renomovaného hereckého súboru, ktorý sa poháda pri tvorbe novej inscenácie. Naskytne sa otázka, ktorá je zároveň hlavnou témou tejto hry: Je viac divadlo terapiou, alebo terapia divadlom?

Inscenácia v kontexte divadla skrat sa javí ako vybočenie z im vlastného spôsobu práce. Metóda autorskej kolektívnej tvorby je nahradená dramatickým textom, ktorý napísal tentokrát na mieru Peter Lomnický. Rozpráva príbeh divadelného súboru, ktorý je v procese skúšania hry Ivanov.

Prítomnosť postavy Ivanova zvýrazňuje v inscenácii aj tému strachu z blízkeho medziľudského vzťahu. Sen o diablovom kolese, ktorý niekoľkokrát spomína Ľubo Burgr, je totiž odkazom na nemeckého psychológa Fritza Riemanna a súvisí s charakteristikou schizoidnej osobnosti. Motív dysfunkčnej osobnosti neschopnej vytvoriť si úprimný partnerský či priateľský vzťah je pritom optikou, cez ktorú možno interpretovať aj samotného Ivanova, ale aj vzťahy medzi členmi fiktívneho súboru, ktorí túto hru skúšajú.

Úryvok z diela:
Milan: „Možno som vám chcel povedať, že nie som dobrý človek. Že my nie sme dobrí ľudia. Divadlo je nebezpečná vec. Možno by bolo najlepšie, keby ste odišli."
Mišo: „Nikto nie je dobrý, ani zlý."
Milan: „Myslíte?"

Vystupující umělci

Divadlo SkRAT
© 2023 GoOut, s.r.o., Česko