Martin Vrabko: Světlo a emoce

Vstupenky
Adresa Náměstí Míru 9, Praha 2
Štítky Workshop
Vstupné 250 Kč
Web místa www.nardum.cz
Konání v rámci FotoExpo 2016

„Ak by som mal predstaviť moju tvorbu, asi najvýstižnejšie by ju charakterizovali slová Svetlo, Krása, Emócia. A v zásade nezáleží na tom čo fotografujem. Či ide o protrét, krajinu, alebo iný druh fotografie, tieto tri atribúty neustále hľadám a považujem ich za nevyčerpateľný zdroj inšpirácie. Na mojej fotografickej ceste ktorá začala okolo roku 1995 som prešiel mnohými žánrami ako portrét, architektúra, reklamná fotografia, biznis portrét, umelecký akt, reportáž. Jedno však tieto oblasti majú spoločné, a to je, že vždy ide o prácu s ľudmi.

Fotografovanie ľudí ma priťahuje dodnes. Na svojej ceste som mal možnosť pracovať s ľudmi na okraji spoločnosti, celebritami, politikmi, hercami, niekoľkými duchovnými učiteľmi svetového formátu. Tieto stretnutia ma naučili dve veci. A to, že buď sme všetci výnimoční, alebo všetci obyčajní. Tá druhá je, že krása je všade. Každá tvár je krásna, stačí byť dostatočne blízko. Po dlhej ére komerčnej fotografie som sa v ostatných rokoch popri portrétovaniu začal venovať osobným projektom, ktoré presahujú svojím obsahom rámec fotografie a ponárajú sa do do hlbín ľudských duší. Do svojej fotografickej praxe som preniesol skúsenosti ktoré som nadobudol v oblastiach Feng Shui, Tantry a Šamanizmu, ktorým sa začal venovať v roku 2004. Začal som študovať hudbu a jej vplyvy na ľudské správanie a vo svojej praxi mnoho krát overil jej magické účinky. Od roku 2008 sa venujem aj tvorbe krátkych filmov, či už reklamných, hudobných alebo dokumentu.

Na vyžiadanie od publika som zostavil niekoľko vzdelávacích programov, tak pre začínajúcich ako aj pokročilých fotografov. Opakovane prednášam a lektorujem v mnohých krajinách Európy. Írsko, Veľká Británia, Francúzko, Taliansko, Rakúsko, Nemecko, Dánsko, Belgicko, Maďarsko, Česká republika, Slovensko, Lotyšsko a Rusko. Aktívne sa podieľam na medzinárodnom fotografickom dianí, či už ako porotca Európskej Federácie Profesionálnych fotografov alebo rôznych národných súťaží. Spolupracujem na projekte World Photographic Cup a na rôznych menších projektoch medzinárodného významu.“

Martin Vrabko

Mapa

Doprava

Zadej název zastávky nebo ulice, odkud chceš vyrazit a najdi si nejlepší dopravní spojení.

© 2020 GoOut


Chci poukaz na kulturu

Předplať si kulturu

Poukazy GoOut uplatníš na jakoukoliv akci v budoucnu.

Chci poukaz na kulturu