KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou
KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou
KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou
KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou
KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou
KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou
KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou

KoresponDance 2024 – Žďár nad Sázavou

Festival současného tance, fyzického divadla a současného cirkusu KoresponDance ve Žďáru nad Sázavou bude plný divadelních a tanečních představení, workshopů, a mnoho dalšího.

Performance Bridging the unknown nabízí osobní a citlivý prožitek, ve kterém nechybí jídlo, hry, filmy a upřímné sdílení. Umělci z Japonska a Prahy přivezou tradiční bubny a roztančí náměstí Republiky. Slovenský žonglér a akrobat Roman Škadra vyzve dvacet pět kilogramů vážící kouli, která jej dostává stále dokola do bezvýchodných situací. Soubor HURyCAN zase znázorní všechny životní atributy v tanečním představení Asuelto nejen na nádvoří žďárského zámku, ale i na náměstí Republiky.V představení dětí z Tvořivého tábora KoresponDance děti objeví svého umělce v sobě skrz divadlo, tanec nebo nový cirkus. Performance O Último Momento: Une partie de soi nabídne akrobacii bez jediného dotyku se zemí, ale v niterném spojení s čínskou tyčí, která bude akrobatovým jediným nástrojem. Panta Rhei v podání Martina Říčana sleduje barokní linie zámku Žďár a propojí je s hudbou, filmem a tancem. V audiovizuální choreografii Vento zkoumá soubor Groupe ZUR jeden ze čtyř přírodních živlů – vítr. Pohled na Žďárským zámek svýma očima nabídne Pavla Beranová. Choreografický duet Passage/Paysages dvou žen (Camilla Monga a Federica Furlanibude) zasazený do venkovního prostoru. Roman Škadra bude na zámeckém Pivovarské nádvoří zápasit místo pivních sudů s kovovými posilovacími nástroji a hypermaskulinitou. Choreografie L'Autre zkoumá propojení hip-hopu s novým cirkusem a současně i jejich vzájemnou konfrontaci. Mezinárodně oceňovaná performance Leïly Ka Pode Ser vychází z hip-hopového světa a ukazuje, jak obtížné je být sám sebou. Součástí programu budou i ukázky z projektu Škola tančí, do něhož se v tomto školním roce zapojilo 12 škol z různých regionů.

Program:

  • Čtvrtek 11. července 2024
    • 13:30 – 3STRANGERS: Bridging the unknown (náměstí Republiky, 240 min)
    • 17:00 – Mihoko Umemura & Wadaiko YosaYosa: Wadaiko (náměstí Republiky, 30 min)
    • 18:00 – Roman Škadra: Absurd Hero (náměstí Republiky, 40 min)
    • 19:00 – HURyCAN: Asuelto (náměstí Republiky, 60 min)
  • Pátek 12. července 2024
    • 17:00 – Představení dětí z Tvořivého tábora KoresponDance (Pivovarské nádvoří, 45 min)
    • 18:00 – HURyCAN: Asuelto (Pivovarské nádvoří / náměstí Republiky, 35 min)
    • 19:00 – Zahájení festivalu (Pivovarské nádvoří, 30 min)
    • 19:30 – O Último Momento: Une partie de soi (Pivovarské nádvoří, 35 min)
    • 20:30 – Martin Říčan: Panta Rhei (II. Nádvoří, 30 min + 20 min diskuze)
    • 21:30 – Groupe ZUR: Vento (Pivovarské nádvoří, 50 min)
  • Sobota 13. července 2024
    • 10:00 – Masterclass – Arthur Bernard Bazin (HURyCAN): Sensible Struggle (I. Nádvoří, 90 min)
    • 10:00 – Groupe ZUR: Working Methods (I. Nádvoří, 90 min)
    • 10:00 – Yam Omer: Listening to the Movement (I. Nádvoří, 90 min)
    • 12:00 – Masterclass – Anna Tierney (Leïla Ka): Impro (I. Nádvoří, 90 min)
    • 12:00 – Iliass MjouC (O Último Momento): Freedom by Hip-Hop (I. Nádvoří, 90 min)
    • 14:00 – KoresponDance Battle 2024 (2vs2 Freestyle); (Pivovarské nádvoří, 240 min)
    • 15:00 – Martin Říčan: Panta Rhei (III. Nádvoří, 30 min + 20 min diskuze)
    • 15:00 – Agáta Jarošová: Taneční dílna pro děti (I. nádvoří, 60 min)
    • 16:30 – Pavla Beranova: Zažít zámek jinak + Camilla Monga and Federica Furlani: Passage/Paysages (I. Nádvoří, 30 min + 20 min)
    • 16:30 – Lukáš Bouzek: Divadelní dílna pro děti (I. nádvoří, 60 min)
    • 18:00 – 3STRANGERS: Bridging the unknown (III. a IV. Nádvoří, 90 min)
    • 18:30 – Roman Škadra: GIREVIK (Pivovarské nádvoří; 60 min + 20 min diskuze)
    • 19:30 – Martin Říčan: Panta Rhei (II. Nádvoří, 30 min + 20 min diskuze)
    • 20:00 – O Último Momento: L’Autre (Pivovarské nádvoří, 30 min + 20 min diskuze)
    • 21:00 – Pavla Beranova: Zažít zámek jinak + Leïla Ka: Pode Ser + diskuze (I. Nádvoří, 30 min + 15 min + 20 min)
    • 22:00 – Groupe ZUR: Vento (Pivovarské nádvoří, 50 min)
    • 23:00 – Párty
  • Neděle 14. července 2024
    • 10:00 – Mr. Kriss: Dancing without Thinking (I. nádvoří, 90 min)
    • 10:00 – Roman Škadra: Movement and Manipulation with Kettlebells (I. nádvoří, 90 min)
    • 10:00 – Arthur Bernard Bazin (HURyCAN): Sensible Struggle (I. nádvoří, 90 min)
    • 12:00 – Masterclass – Yam Omer: Listening to the Movement (I. nádvoří, 90 min)
    • 12:00 – Anna Tierney (Leïla Ka): Impro (I. nádvoří, 90 min)
    • 14:00 – Škola tančí (IV. Nádvoří, 45 min)
    • 14:00 – KoresponDance Battle 2024 (1vs1) (Pivovarské nádvoří, 240 min)
    • 15:00 – Martin Říčan: Panta Rhei (II. Nádvoří, 30 min + 20 min diskuze)
    • 15:00 – Ludvík Polák: Cirkusová dílna pro děti (I. nádvoří, 60 min)
    • 16:30 – Pavla Beranova: Zažít zámek jinak + Camilla Monga and Federica Furlani: Passage/Paysages (I. Nádvoří, 30 min + 20 min)
    • 16:30 – Jana Látalová: Taneční dílna pro děti (I. nádvoří, 60 min)
    • 18:00 – 3STRANGERS: Bridging the unknown (III. Nádvoří, 90 min)
    • 18:30 – Roman Škadra: GIREVIK (Pivovarské nádvoří; 60 min + 20 min diskuze)
    • 19:30 – Martin Říčan: Panta Rhei (II. Nádvoří, 30 min + 20 min diskuze)
    • 20:00 – O Último Momento: Une partie de soi (Pivovarské nádvoří, 35 min)
    • 21:00 – Pavla Beranova: Zažít zámek jinak + Leïla Ka: Pode Ser (I. Nádvoří, 30 min + 15 min)

Více informací a podrobný program je k dispozici na stránkách festivalu.

Program

Proběhlé akce

© 2024 GoOut, s.r.o., Česko