Jeden svět 2020 Praha

Místo Praha – různá místa
Adresa Praha

Letošní festival „Jeden svět“ musel být 10. března z důvodu zamezení šíření koronaviru v polovině přerušen. Festivalový tým se s podporou partnerů rozhodl publiku nahradit neuskutečněné jarní projekce, a tak se bude možné těšit na podzimní pokračování v Praze a v regionech.

Pražská část podzimního festivalu proběhne od 11. do 13. září v areálu Kasárna Karlín. Během tří festivalových dnů bude uvedeno 16 dokumentárních filmů, včetně premiér nových českých snímků. Vybrané projekce doplní debaty s tvůrci a experty. Jeden svět se vrátí i do programu klasických kin. Od 11. do 22. září budou moci diváci a divačky zavítat do kin Aero, Atlas, Bio Oko, Evald a Světozor, kde pro ně bude připravena více než stovka jednosvětových projekcí.   

Festival Jeden svět je jedním ze základních stavebních kamenů společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 se stal nejvýznamnějším festivalem svého druhu na světě a v roce 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům. Festival pracuje s širokou definicí lidských práv, a proto jsou v programu nejen filmy o politických kauzách a rozvojových tématech, ale i o sociálních otázkách, životním prostředí a životním stylu.

Program

Proběhlé akce

Praha 8, Kasárna Karlín 13. 9. 2020 20:00 Žal žen
Praha 8, Kasárna Karlín 13. 9. 2020 20:00 Provinční městečko E
Praha 8, Kasárna Karlín 13. 9. 2020 17:00 Mai Khoi & The Dissidents
Praha 8, Kasárna Karlín 13. 9. 2020 17:00 Pro Samu
Praha 8, Kasárna Karlín 13. 9. 2020 14:00 Tímhle vlakem jedu
Praha 8, Kasárna Karlín 13. 9. 2020 14:00 Jeden svět dětem: Karla a Nordahl + Můj dopis těžařům + Zimní jezero
Praha 8, Kasárna Karlín 12. 9. 2020 20:00 Loď Sea-Watch 3
Praha 8, Kasárna Karlín 12. 9. 2020 20:00 Psí láska
Praha 8, Kasárna Karlín 12. 9. 2020 17:00 Skutok sa stal
Praha 8, Kasárna Karlín 12. 9. 2020 17:00 Nomád ve městě
Praha 8, Kasárna Karlín 12. 9. 2020 14:00 Svébytná půda
Praha 8, Kasárna Karlín 12. 9. 2020 14:00 Kiruna – překrásný nový svět
Praha 8, Kasárna Karlín 11. 9. 2020 20:00 Kolektiv
Praha 8, Kasárna Karlín 11. 9. 2020 20:00 Češi jsou výborní houbaři
Praha 8, Kasárna Karlín 11. 9. 2020 17:00 Země je modrá jako pomeranč
Praha 8, Kasárna Karlín 11. 9. 2020 17:00 Ztracený domov
Česká republika, ČR – různá místa 2. 4. 2020 18:00 Jeden svět 2020 – Závěrečný ceremoniál a vyhlášení cen
Praha 1, Kino Evald 14. 3. 2020 22:15 Ztracený domov
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 22:00 Horečka
Praha 1, Ústřední knihovna 14. 3. 2020 21:00 Autoportrét
Praha 1, Kino Světozor 14. 3. 2020 21:00 Frem
Praha 1, Kino 35 14. 3. 2020 20:30 Tohle zlato není pro Kalsaku
Praha 1, Kino Ponrepo 14. 3. 2020 20:30 Jizvy
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 20:30 Kiruna – překrásný nový svět
Praha 7, Bio Oko 14. 3. 2020 20:30 Svébytná půda
Praha 1, Ústřední knihovna 14. 3. 2020 20:30 Poslední na světě
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 20:00 Dělníci ve slevě
Praha 1, Kino Evald 14. 3. 2020 19:45 Bezzemci
Praha 7, DOX Centrum současného umění 14. 3. 2020 19:30 Zazpívej mi
Praha 7, DOX Centrum současného umění 14. 3. 2020 18:50 VR III: Ukradená krajina
Praha 1, Kino Světozor 14. 3. 2020 18:30 Za vší tou krví
Praha 1, Kino Ponrepo 14. 3. 2020 18:00 Ninosca
Praha 1, Kino 35 14. 3. 2020 18:00 Za mořem
Praha 7, Bio Oko 14. 3. 2020 18:00 Zakázané struny
Praha 1, Ústřední knihovna 14. 3. 2020 18:00 Si-mej
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 18:00 Národ jedináčků
Praha 7, DOX Centrum současného umění 14. 3. 2020 17:30 VR I: Krajina u konce s dechem
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 17:30 Frem
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 17:30 Ostatky po odyseji
Praha 1, Kino Evald 14. 3. 2020 17:00 Světové ekonomické fórum
Praha 7, DOX Centrum současného umění 14. 3. 2020 16:30 VR II: Rurální meditace
Praha 1, Kino Světozor 14. 3. 2020 16:00 Postiženi muzikou
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 16:00 Naše malé Polsko
Praha 1, Ústřední knihovna 14. 3. 2020 15:30 Tunel
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 15:30 Ztracení a nalezení + Kde vládne chaos + Držme spolu
Praha 1, Kino Ponrepo 14. 3. 2020 15:00 Jeden svět dětem + potisk oblečení festivalovým motivem
Praha 1, Kino Evald 14. 3. 2020 15:00 Pokrok v Údolí nevědomých
Praha 1, Kino Světozor 14. 3. 2020 15:00 Malířka a zloděj
Praha 1, Kino Evald 14. 3. 2020 14:00 Hluché dny
Praha 1, Kino Světozor 14. 3. 2020 13:30 Z očí do očí
Praha 1, Ústřední knihovna 14. 3. 2020 13:30 Paní F
Praha 1, Kino 35 14. 3. 2020 13:30 Machini + Měděné hory + debata
Praha 1, Kino Světozor 14. 3. 2020 13:00 Tímhle vlakem jedu
Praha 8, Kino Atlas 14. 3. 2020 13:00 Machini + Děti z mizejícího ostrova + Mezi odpady + debata
Praha 7, Bio Oko 14. 3. 2020 12:00 Buddha v Africe
Praha 1, Kino Evald 13. 3. 2020 22:15 A proto skáču
Praha 8, Kino Atlas 13. 3. 2020 22:00 Půlnoční rodina
Praha 1, Ústřední knihovna 13. 3. 2020 21:00 Vítejte v Čečensku
Praha 1, Kino Světozor 13. 3. 2020 21:00 XY Chelsea
Praha 1, Kino Ponrepo 13. 3. 2020 20:30 Žal žen
Praha 1, Kino 35 13. 3. 2020 20:30 Za vší tou krví
Praha 1, Kino Světozor 13. 3. 2020 20:30 Aswang
Praha 7, Bio Oko 13. 3. 2020 20:30 V té vodě něco je
Praha 1, Ústřední knihovna 13. 3. 2020 20:30 Světové ekonomické fórum
Praha 8, Kino Atlas 13. 3. 2020 20:30 Nepřekročitelná mez – nahlas pro Hambach
Praha 1, Kino Lucerna 13. 3. 2020 20:30 Loď Sea-Watch 3
Praha 1, Tibet Open House 13. 3. 2020 20:15 Škola svádění s respektem a Konsentem
Praha 1, Kino Světozor 13. 3. 2020 Češi jsou výborní houbaři
Praha 1, Kino Evald 13. 3. 2020 19:45 Naše malé Polsko
Praha 7, DOX Centrum současného umění 13. 3. 2020 19:30 Válka umění
Praha 7, DOX Centrum současného umění 13. 3. 2020 18:30 VR I: Krajina u konce s dechem
Praha 1, Kino Světozor 13. 3. 2020 18:30 Acâş, můj domov
Praha 1, Ústřední knihovna 13. 3. 2020 18:30 Hooligan Sparrow
Praha 1, Kino Ponrepo 13. 3. 2020 18:00 Škola svádění
Praha 1, Kino 35 13. 3. 2020 18:00 Zazpívej mi
Praha 8, Kino Atlas 13. 3. 2020 18:00 Tunel
Praha 1, Kino Lucerna 13. 3. 2020 18:00 Malířka a zloděj
Praha 7, Bio Oko 13. 3. 2020 18:00 Mořský koník
Praha 7, DOX Centrum současného umění 13. 3. 2020 17:30 VR III: Ukradená krajina
Praha 1, Kino Evald 13. 3. 2020 17:30 Zpátky do ráje
Praha 8, Kino Atlas 13. 3. 2020 17:30 Pokrok v Údolí nevědomých
Praha 1, Kino Světozor 13. 3. 2020 15:30 Vylidněno
Praha 1, Kino Evald 13. 3. 2020 15:00 Ostatky po odyseji
Praha 1, Kino Evald 12. 3. 2020 22:15 Mládenecký byt
Praha 8, Kino Atlas 12. 3. 2020 22:00 Žal žen
Praha 1, Kino Světozor 12. 3. 2020 21:00 Nepřekročitelná mez – nahlas pro Hambach
Praha 1, Ústřední knihovna 12. 3. 2020 21:00 Matka
Praha 1, Kino Ponrepo 12. 3. 2020 20:30 Párování
Praha 8, Kino Atlas 12. 3. 2020 20:30 Zpátky do ráje
Praha 1, Ústřední knihovna 12. 3. 2020 20:30 XY Chelsea
Praha 7, Bio Oko 12. 3. 2020 20:30 Dopis
Praha 1, Tibet Open House 12. 3. 2020 20:15 Kubánský večer
Praha 8, Kino Atlas 12. 3. 2020 20:00 iHuman
Praha 1, Kino Evald 12. 3. 2020 19:45 Z očí do očí
Praha 7, DOX Centrum současného umění 12. 3. 2020 19:30 Čínský umělec v exilu
Praha 1, Kino 35 12. 3. 2020 19:00 Mluvící kino: Loď Sea-Watch 3 + debata Když zákon nestačí – případ Sea-Watch 3
Praha 7, DOX Centrum současného umění 12. 3. 2020 18:30 VR III: Ukradená krajina
Praha 1, Kino Světozor 12. 3. 2020 18:30 Andělé z Diamond Street
Praha 1, Ústřední knihovna 12. 3. 2020 18:30 Skutok sa stal
Praha 1, Kino Ponrepo 12. 3. 2020 18:00 Nový klub poslední naděje + Za řekou Salwin
Praha 1, Kino Lucerna 12. 3. 2020 18:00 Acâş, můj domov
Praha 1, Ústřední knihovna 12. 3. 2020 18:00 Konfuciánský sen
Praha 7, Bio Oko 12. 3. 2020 18:00 Spratci
Praha 1, Kino Světozor 12. 3. 2020 18:00 Naše malé Polsko
Praha 8, Kino Atlas 12. 3. 2020 18:00 Nomád ve městě
Praha 7, DOX Centrum současného umění 12. 3. 2020 17:30 VR II: Rurální meditace
Praha 1, Kino Evald 12. 3. 2020 17:30 Aswang
Praha 8, Kino Atlas 12. 3. 2020 17:30 Šuk + Normalita
Praha 1, Kino Světozor 12. 3. 2020 16:00  Běhej jako holka
Praha 1, Kino Světozor 12. 3. 2020 15:30 Ninosca
Praha 1, Kino Evald 11. 3. 2020 22:15 Jeskyně
Praha 1, Ústřední knihovna 11. 3. 2020 21:00 Ztracení a nalezení + Kde vládne chaos + Držme spolu
Praha 1, Kino Lucerna 11. 3. 2020 20:45 Ninosca
Praha 1, Tibet Open House 11. 3. 2020 20:30 Bomby a řízky – pěstování bylinek, jak ho neznáte
Praha 1, Kino Ponrepo 11. 3. 2020 20:30 Kazašský boj s hudbou
Praha 7, Bio Oko 11. 3. 2020 20:30 Lovemobil
Praha 8, Kino Atlas 11. 3. 2020 20:30 Matka
Praha 7, DOX Centrum současného umění 11. 3. 2020 20:00 Mai Khoi & The Dissidents
Praha 8, Kino Atlas 11. 3. 2020 20:00 Válečný fotograf
Praha 1, Kino Evald 11. 3. 2020 19:45 Dělníci ve slevě
Praha 1, Kino 35 11. 3. 2020 19:00 Mluvící kino: Nejšťastnější muž na zemi + debata Muži mají práva, muži mají emoce
Praha 1, Ústřední knihovna 11. 3. 2020 18:30 Dopis
Praha 1, Kino Světozor 11. 3. 2020 18:30 Pásmo krátkých filmů: Můj dopis těžařům + Zimní jezero + Krotitel hadů
Praha 8, Kino Atlas 11. 3. 2020 18:00 Ztracené vzpomínky
Praha 1, Kino Lucerna 11. 3. 2020 18:00 Advokátka
Praha 1, Ústřední knihovna 11. 3. 2020 18:00 V té vodě něco je