Dlouhá noc: 18 hodin – 1080 minut

Vstupenky
Místo Ostrava – různá místa
Adresa Ostrava
Štítky Elektronika, Experimentální, Klasická, Free Improv, Minimalism, Electroacoustic, Musique Concrète
Vstupné 350 Kč
Konání v rámci Ostravské dny 2021

Festival „Ostravské dny“ pořádá celonoční koncert s názvem „Dlouhá noc“, který se bude odehrávat na několika místech v Ostravě.

Program:
17:00 Masarykovo náměstí
– Alvin Curran: Era Ora (On Wheels) (1986)
Hornická kapela Stonava, Jaroslav Šindel – kapelník; Daan Vandewalle, klavír; Alvin Curran, klavír; Petr Kotík, dirigent

17:40 Parkoviště před katedrálou
– James Tenney: _Having Never Written a Note for Percussion_ (1971)
Chris Nappi, bicí

18:15 Katedrála Božského Spasitele
– Wolfgang Rihm: _Et Lux_ (2009)
Cappella Mariana, Vojtěch Semerád, umělecký vedoucí; FAMA Quartet

19:30 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
Všechno začalo před dvaceti lety
– Earle Brown: _Hodograph I_(1959)
Chris Nappi, bicí ; Petr Kotík, flétna; Daan Vandewalle, klavír

– Alvin Lucier: _Key West _ 2021), světová premiéra
Chris Nappi, bicí

– Christian Wolff: _Vibraphonist_ (2019), světová premiéra
Chris Nappi, bicí

– Petr Kotík: _Three-In-One_ (2020-21) světová premiéra
Chris Nappi, bicí ; Gergely Lukács, tuba; Tamás Schlanger, bicí ; Petr Kotík, flétna; Hana Kotková, housle

20:45 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště
Continuing…
– Chiyoko Szlavnics: _Gradients of Detail_ (2005-6)
FAMA Quartet

– Marc Sabat: _Plainsound Duet_ (2018)
Marc Sabat, housle; Juho Laitinen, violoncello

– Marc Sabat: _Les Duresses: Intonation after Morton Feldman 1_ (2004) 
Marc Sabat, housle

– György Ligeti: _Trio for Violin, Horn and Piano_ (1982) 
Ostravská banda

– Alvin Curran: _Why is this night different from all other nights_ (1992)
Ostravská banda; Petr Kotík, dirigent

– Rudolf Komorous: Sway (2021), světová premiéra
Ostravská banda; Ondřej Vrabec, dirigent

– Karel Ančerl: _Skladba pro smyčcový orchestr v čtvrttónech_ (1929), světová premiéra
ONO (Ostrava New Orchestra); Ondřej Vrabec, dirigent

– John Cage: _Five_ (1988)
ONO (Ostrava New Orchestra); Petr Kotík, dirigent

22:30 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
From Bratislava: Výrostko a přátelé
– James Ilgenfritz: _Real & Unreal Irreversibilities_
– Matej Sloboda: _write.cut.paste_DEL_
– Pauline Kim: _Crushed Coal to Dust_
BRACPLAYERS; František Výrostko, kontrabas

23:00 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště
Tanes / Hudba / Světla
Trio Kimmig-Studer-Zimmerlin
Lilo Stahl, tanec; Michael Shapira, tanec; Harald Kimmig, housle; Alfred Zimmerlin, violoncello; Daniel Studer, kontrabas; Olaf Reuter, světla

00:00 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště
Ostravská Banda: Soli I

– Nikolaus Schlierf: Loop Station (2021) Nikolaus Schlierf, viola, elektronika– Giacinto Scelsi: Manto 1 (1957) Nikolaus Schlierf, viola

1:45 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
– Milan Guštar: Hard Rain (2002)
generativní opera pro recitátory a elektroniku

6:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
Ostravská banda: Soli II+
– Jon Gibson: Equal Distribution No. 1 (1977)
Daniel Havel, flétna

– Daniel Skála: Neopaganiniana č. 1 (2018)
Daniel Skála, cimbál

– Clara Maida: Later Jester für Kontrabass Klarinette und Elektronik (2012)
Theo Nabicht, kontrabasový klarinet, elektronika

– Artur Kryvych: _trzy proby oddalenie_ (2018-2019)
Členové Ostravské bandy

– Petr Kotík: The Lost Guitar (2020) Ondrej Veselý, kytara– Miroslav Srnka: Simple Space (2006) Matthias Lorenz, violoncello– Isang Yun: Chinese Picture (1993) Stefanie Liedtke, fagot– Gérard Buquet: Con Voce (2020) Gergely Lukács, tuba– Jason Eckhardt: Compression (2017) William Lang, trombon

– Alvin Lucier: _Twonings_ (2006)
Juho Laitinen, violoncello; Alexandr Starý, klavír

9:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
Book of Studies
– Bernhard Lang: _Monadologie XXXVI Chopin 12 Etudes_ (2020) 
Daan Vandewalle, klavír

10:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
– Morton Feldman: _Why Patterns_ (1978)                
Petr Kotík, flétna; Ivo Kahánek, klavír; Chris Nappi, bicí

11:00 Kavárna Divadla Jiřího Myrona
Brunch – snídaně se skladateli a interprety

Simultánně běží

Divadlo 12
In Continuum Fluxus: 1961–2021_
18:00–21:00 / 1. blok
22:00–1:00 / 2. blok
7:00–10:00 / 3. blok

O co tu půjde? Masáž, posuny, sóla, metronomy, interakce, výkřiky, počítání, hlasování, hudební soubory, židle, nástroje, mytí nohou, tleskání, saláty, repetice, smích, akty, intermedia, narušení a mnohem více.

Skladby umělců: AY-0, Eric Andersen, George Brecht, Philip Corner, Dick Higgins, Milan Knížák, Alison Knowles, Dorte Krogh, George Maciunas, Larry Miller, Yoko Ono, Opening Performance Orchestra, Nam June Paik, Willem de Ridder, Tomas Schmit, Mieko Shiomi, Petr Studený, Yasonao Tone, Ben Vautier, Robert Watts, Emmett
Williams, a La Monte Young.

Simultánně běží
Nepřerušené promítání
19:00 – 7:00 Divadlo Jiřího Myrona – Slavnostní sál
Wolfgang Träger: Films Videos & Photographs

Festivalová permanentka za zvýhodněnou cenu je k dispozici zde.

Vystupující umělci

USA
Elektronika, Experimentální, Klasická, Free Improv, Minimalism, Electroacoustic, Musique Concrète
Miroslav Beinhauer
Česko
Alexandr Starý
Česko
Maria De Grandy Ruzafa

Videa

Ostravská banda  Standing Wave (live)  Ostravská banda - Standing Wave (live) 15:16 94 ×
Daan Vandewalle  (live)  Daan Vandewalle - (live) 15:00 21 ×
Juho Laitinen & Ere Lievonen  (live)  Juho Laitinen & Ere Lievonen - (live) 6:58 1 ×

Mapa

Doprava

Zadej název zastávky nebo ulice, odkud chceš vyrazit a najdi si nejlepší dopravní spojení.

Další akce v rámci: Ostravské dny 2021

The Coming Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse čt 19. 8. 19:30 The Coming
The Past Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse čt 19. 8. 21:30 The Past
Start Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse čt 19. 8. 18:00 Start
Orchestra Opening Ostrava, Trojhalí Karolina ne 22. 8. 18:00 Orchestra Opening
Ostravská banda I Ostrava, Trojhalí Karolina po 23. 8. 19:00 Ostravská banda I
Proroctví Ostrava, Katedrála Božského Spasitele út 24. 8. 21:30 Proroctví
Hlasy v katedrále Ostrava, Katedrála Božského Spasitele út 24. 8. 19:00 Hlasy v katedrále
De Profundis: Frederic Rzewski (1938–2021) Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse st 25. 8. 20:30 De Profundis: Frederic Rzewski (1938–2021)
Time for Guests Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse st 25. 8. 18:30 Time for Guests
Ostravská banda II Ostrava, Trojhalí Karolina čt 26. 8. 19:00 Ostravská banda II
Sound Plasma Ostrava, Divadlo Jiřího Myrona pá 27. 8. 18:00 Sound Plasma
Závěrečný koncert festivalu Ostravské dny 2021 Ostrava, Trojhalí Karolina so 28. 8. 18:00 Závěrečný koncert festivalu Ostravské dny 2021
Intonace pro dvojlodí Ostrava, Trojhalí Karolina so 28. 8. 16:00 Intonace pro dvojlodí
Poslední výzva Ostrava, Janáčkova konzervatoř so 28. 8. 11:00 Poslední výzva

© 2021 GoOut, s.r.o., Česko