Dlouhá noc: 18 hodin – 1080 minut

Vyprodáno
Místo Ostrava – různá místa
Adresa Ostrava
Štítky Klasická, Experimentální, Elektronika, Free Improv, Minimalism, Electroacoustic, Musique Concrète
Vstupné 350 Kč
Konání v rámci Ostravské dny 2021

Festival „Ostravské dny“ pořádá celonoční koncert s názvem „Dlouhá noc“, který se bude odehrávat na několika místech v Ostravě.

Program:
17:00 Masarykovo náměstí
– Alvin Curran: Era Ora (On Wheels) (1986)
Hornická kapela Stonava, Jaroslav Šindel – kapelník; Daan Vandewalle, klavír; Alvin Curran, klavír; Petr Kotík, dirigent

17:40 Parkoviště před katedrálou
– James Tenney: Having Never Written a Note for Percussion (1971)
Chris Nappi, bicí

18:15 Katedrála Božského Spasitele
– Wolfgang Rihm: Et Lux (2009)
Cappella Mariana, Vojtěch Semerád, umělecký vedoucí; FAMA Quartet

19:30 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
Všechno začalo před dvaceti lety
– Earle Brown: Hodograph I (1959)
Chris Nappi, bicí ; Petr Kotík, flétna; Daan Vandewalle, klavír

– Alvin Lucier: Key West 2021), světová premiéra
Chris Nappi, bicí

– Christian Wolff: Vibraphonist (2019), světová premiéra
Chris Nappi, bicí

– Petr Kotík: Three-In-One (2020-21) světová premiéra
Chris Nappi, bicí ; Gergely Lukács, tuba; Tamás Schlanger, bicí ; Petr Kotík, flétna; Hana Kotková, housle

20:45 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště
Continuing…
– Chiyoko Szlavnics: Gradients of Detail (2005-6)
FAMA Quartet

– Marc Sabat: Plainsound Duet (2018)
Marc Sabat, housle; Juho Laitinen, violoncello

– Marc Sabat: Les Duresses: Intonation after Morton Feldman 1 (2004) 
Marc Sabat, housle

– György Ligeti: Trio for Violin, Horn and Piano (1982) 
Ostravská banda

– Alvin Curran: Why is this night different from all other nights (1992)
Ostravská banda; Petr Kotík, dirigent

– Rudolf Komorous: Sway (2021), světová premiéra
Ostravská banda; Ondřej Vrabec, dirigent

– Karel Ančerl: Skladba pro smyčcový orchestr v čtvrttónech (1929), světová premiéra
ONO (Ostrava New Orchestra); Ondřej Vrabec, dirigent

– John Cage: Five (1988)
ONO (Ostrava New Orchestra); Petr Kotík, dirigent

22:30 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
From Bratislava: Výrostko a přátelé
– James Ilgenfritz: _Real & Unreal Irreversibilities_

– Matej Sloboda: write.cut.past.DEL  

– Pauline Kim: Crushed Coal to Dust 
BRACPLAYERS; František Výrostko, kontrabas

23:00 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště
Tanes / Hudba / Světla
Trio Kimmig-Studer-Zimmerlin
Lilo Stahl, tanec; Michael Shapira, tanec; Harald Kimmig, housle; Alfred Zimmerlin, violoncello; Daniel Studer, kontrabas; Olaf Reuter, světla

00:00 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště
Ostravská Banda: Soli I

– Nikolaus Schlierf: Loop Station (2021)
Nikolaus Schlierf, viola, elektronika

– Giacinto Scelsi: Manto 1 (1957)
Nikolaus Schlierf, viola

1:45 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
– Milan Guštar: Hard Rain (2002)
generativní opera pro recitátory a elektroniku

6:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
Ostravská banda: Soli II+
– Jon Gibson: Equal Distribution No. 1 (1977)
Daniel Havel, flétna

– Daniel Skála: Neopaganiniana č. 1 (2018)
Daniel Skála, cimbál

– Clara Maida: Later Jester für Kontrabass Klarinette und Elektronik (2012)
Theo Nabicht, kontrabasový klarinet, elektronika

– Artur Kryvych: trzy proby oddalenie (2018-2019)
Členové Ostravské bandy

– Petr Kotík: The Lost Guitar (2020)
Ondrej Veselý, kytara

– Miroslav Srnka: Simple Space (2006)
Matthias Lorenz, violoncello

– Isang Yun: Chinese Picture (1993)
Stefanie Liedtke, fagot

– Gérard Buquet: Con Voce (2020)
Gergely Lukács, tuba

– Jason Eckhardt: Compression (2017) William Lang, trombon

– Alvin Lucier: Twonings (2006)
Juho Laitinen, violoncello; Alexandr Starý, klavír

9:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
Book of Studies
– Bernhard Lang: Monadologie XXXVI Chopin 12 Etudes (2020) 
Daan Vandewalle, klavír

10:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer
– Morton Feldman: Why Patterns (1978)                
Petr Kotík, flétna; Ivo Kahánek, klavír; Chris Nappi, bicí

11:00 Kavárna Divadla Jiřího Myrona
Brunch – snídaně se skladateli a interprety

Simultánně běží

Divadlo 12
In Continuum Fluxus: 1961–2021
18:00–21:00 / 1. blok
22:00–1:00 / 2. blok
7:00–10:00 / 3. blok

O co tu půjde? Masáž, posuny, sóla, metronomy, interakce, výkřiky, počítání, hlasování, hudební soubory, židle, nástroje, mytí nohou, tleskání, saláty, repetice, smích, akty, intermedia, narušení a mnohem více.

Skladby umělců: AY-0, Eric Andersen, George Brecht, Philip Corner, Dick Higgins, Milan Knížák, Alison Knowles, Dorte Krogh, George Maciunas, Larry Miller, Yoko Ono, Opening Performance Orchestra, Nam June Paik, Willem de Ridder, Tomas Schmit, Mieko Shiomi, Petr Studený, Yasonao Tone, Ben Vautier, Robert Watts, Emmett Williams, a La Monte Young.

Simultánně běží
Nepřerušené promítání
19:00 – 7:00 Divadlo Jiřího Myrona – Slavnostní sál
Wolfgang Träger: Films Videos & Photographs

Festivalová permanentka za zvýhodněnou cenu je k dispozici zde.

Vystupující umělci

USA
Klasická, Experimentální, Elektronika, Free Improv, Minimalism, Electroacoustic, Musique Concrète
Alexandr Starý
Česko
Maria De Grandy Ruzafa

Videa

Ostravská banda  Standing Wave (live)  Ostravská banda - Standing Wave (live) 15:16 151 ×
Daan Vandewalle  (live)  Daan Vandewalle - (live) 15:00 39 ×
Juho Laitinen & Ere Lievonen  (live)  Juho Laitinen & Ere Lievonen - (live) 6:58 1 ×

Další akce v rámci: Ostravské dny 2021

Start Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse Start
The Coming Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse The Coming
The Past Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse The Past
Orchestra Opening Ostrava, Trojhalí Karolina Orchestra Opening
Ostravská banda I Ostrava, Trojhalí Karolina Ostravská banda I
Hlasy v katedrále Ostrava, Katedrála Božského Spasitele Hlasy v katedrále
Proroctví Ostrava, Katedrála Božského Spasitele Proroctví
Time for Guests Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse Time for Guests
De Profundis: Frederic Rzewski (1938–2021) Moravská Ostrava a Přívoz, Staré koupelny – BrickHouse De Profundis: Frederic Rzewski (1938–2021)
Ostravská banda II Ostrava, Trojhalí Karolina Ostravská banda II
Sound Plasma Ostrava, Divadlo Jiřího Myrona Sound Plasma
Poslední výzva Ostrava, Janáčkova konzervatoř Poslední výzva
Intonace pro dvojlodí Ostrava, Trojhalí Karolina Intonace pro dvojlodí
Závěrečný koncert festivalu Ostravské dny 2021 Ostrava, Trojhalí Karolina Závěrečný koncert festivalu Ostravské dny 2021

© 2022 GoOut, s.r.o., Česko