Český filharmonický sbor Brno

Vstupenky
Adresa Alšovo nábřeží 79/12, Praha 1
Štítky Klasická
Web místa www.rudolfinum.cz
Konání v rámci Pražské jaro 2021

Panna Marie a její život se staly námětem nepřeberného množství hudebních děl. Od zpěvů gregoriánského chorálu přes duchovní písně středověku a rozsáhlé vícehlasé kompozice renesance a baroka až po současnost. Sborovou tvorbu s touto tematikou zkomponovanou v 19. až 21. století posluchačům festivalu Pražské jaro představí Český filharmonický sbor Brno, patřící nejen v českém, ale i světovém kontextu mezi absolutní špičku v oboru. Jeho sbormistr Petr Fiala pak mezi jednu z nejdůležitějších osobností sborové scény.

Program:
– Anton Bruckner: Ave Maria I
– Anton Bruckner: Afferentur regi
– Anton Bruckner: Ave Maria II
– Anton Bruckner: Pange lingua
– Anton Bruckner: Locus iste
– Anton Bruckner: Tota pulchra
– Anton Bruckner: Christus factus est
– Anton Bruckner: Virga Jesse
– Anton Bruckner: Ecce sacerdos magnus
– Petr Fiala: Regina coeli laetare
– Henryk Górecki: Totus tuus
– Leoš Janáček: Our Father

Vystupující umělci

Pavlína Švestková
Česko
Jana Melišková
Česko
Marie Vrbová
Česko
Tomáš Kořínek
Česko
Martin Jakubíček
Česko

Videa

Český filharmonický sbor Brno  Requiem, Op. 89  Český filharmonický sbor Brno – Requiem, Op. 89 2:24:10 89 ×
Petr Nouzovský  Ave Maria (live)  Petr Nouzovský – Ave Maria (live) 5:58 32 ×

Mapa

Doprava

Zadej název zastávky nebo ulice, odkud chceš vyrazit a najdi si nejlepší dopravní spojení.

Další akce v rámci: Pražské jaro 2021

Před zahájením neformálně Praha 2, Royal Theatre & Club Chic po 10. 5.  20:00 Před zahájením neformálně
Zahajovací koncert Pražského jara 2021 Praha 1, Obecní dům st 12. 5.  20:00 Zahajovací koncert Pražského jara 2021
Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin & Vladimir Jurowski Praha 1, Obecní dům čt 13. 5.  20:00 Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin & Vladimir Jurowski
Polyfonní závěť Josquina Desprez Praha 1, Pražská křižovatka pá 14. 5.  20:00 Polyfonní závěť Josquina Desprez
Masterclass: Alexander Pavlovsky Praha 1, HAMU pá 14. 5.  16:00 Masterclass: Alexander Pavlovsky
Salon ZUŠ Praha 1, Kostel sv. Šimona a Judy so 15. 5.  18:00 Salon ZUŠ
Garrick Ohlsson Praha 1, Rudolfinum ne 16. 5.  20:00 Garrick Ohlsson
Bohu patří země Praha 1, Obecní dům po 17. 5.  20:00 Bohu patří země
Masterclass: Garrick Ohlsson Praha 1, HAMU po 17. 5.  11:00 Masterclass: Garrick Ohlsson
London Symphony Orchestra & Sir Simon Rattle Praha 1, Obecní dům út 18. 5.  20:00 London Symphony Orchestra & Sir Simon Rattle
Chaeyeon You Praha 1, Anežský klášter út 18. 5.  20:00 Chaeyeon You
Masterclass: Ray Chen Praha 1, Rudolfinum út 18. 5.  17:00 Masterclass: Ray Chen
Charpentier a jeho římští mistři Praha 1, Rudolfinum st 19. 5.  20:00 Charpentier a jeho římští mistři
Na křídlech tance Praha 1, Obecní dům čt 20. 5.  20:00 Na křídlech tance
Marta Kloučková Quartet Praha 4, Mercedes Forum Praha čt 20. 5.  19:00 Marta Kloučková Quartet
Anglie v rozkvětu Praha 1, Pražská křižovatka pá 21. 5.  20:00 Anglie v rozkvětu
Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks & Jakub Hrůša Praha 1, Obecní dům pá 21. 5.  20:00 Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks & Jakub Hrůša
Pražákovo kvarteto Praha 1, Rudolfinum so 22. 5.  20:00 Pražákovo kvarteto
Widmann & Schumann Quartett Praha 1, Anežský klášter so 22. 5.  17:00 Widmann & Schumann Quartett
Duo Bohémo Praha 1, Anežský klášter so 22. 5.  11:00 Duo Bohémo
Kratochvíl, Ackerman, Zangi & Jazz Q Praha – Holešovice, DOX⁺ so 22. 5.  20:00 Kratochvíl, Ackerman, Zangi & Jazz Q
Quatuor Modigliani Praha 1, Rudolfinum ne 23. 5.  20:00 Quatuor Modigliani
Pohlceni Stravinským Praha 1, Koncertní sál Pražské konzervatoře ne 23. 5.  17:00 Pohlceni Stravinským
Widmann & Kožuchin Praha 1, Anežský klášter ne 23. 5.  11:00 Widmann & Kožuchin
Kalabis Quintet Praha 7 , Národní technické muzeum po 24. 5.  20:00 Kalabis Quintet
Budapest Festival Orchestra Praha 1, Obecní dům po 24. 5.  20:00 Budapest Festival Orchestra
Český filharmonický sbor Brno Praha 1, Rudolfinum út 25. 5.  20:00 Český filharmonický sbor Brno
Debut Pražského jara Praha 1, Obecní dům st 26. 5.  20:00 Debut Pražského jara
Martin Daněk Praha 1, Anežský klášter čt 27. 5.  20:00 Martin Daněk
Mahler Chamber Orchestra Praha 1, Rudolfinum čt 27. 5.  20:00 Mahler Chamber Orchestra
Klangforum Wien Praha – Holešovice, DOX⁺ pá 28. 5.  20:00 Klangforum Wien
Mahler Chamber Orchestra Praha 1, Rudolfinum pá 28. 5.  20:00 Mahler Chamber Orchestra
Klangforum Wien Praha – Holešovice, DOX⁺ so 29. 5.  20:00 Klangforum Wien
Komponovaná architektura Praha – Holešovice, DOX⁺ so 29. 5.  18:30 Komponovaná architektura
Masterclass: Klangforum Wien Praha – Holešovice, DOX⁺ so 29. 5.  17:00 Masterclass: Klangforum Wien
Masterclass: Jörg Widmann Praha 1, HAMU ne 30. 5.  17:00 Masterclass: Jörg Widmann
Sukovy Křečovice Křečovice, Kostel sv. Lukáše ne 30. 5.  10:30 Sukovy Křečovice
Angélique Kidjo Praha 8, Forum Karlín po 31. 5.  20:00 Angélique Kidjo
Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země Praha 1, Pražská křižovatka út 1. 6.  20:00 Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země
Gidon Kremer Praha 1, Rudolfinum st 2. 6.  20:00 Gidon Kremer
Závěrečný koncert Pražského jara 2021 Praha 1, Obecní dům čt 3. 6.  20:00 Závěrečný koncert Pražského jara 2021

© 2021 GoOut


Chci poukaz na kulturu

Předplať si kulturu

Poukazy GoOut uplatníš na jakoukoliv akci v budoucnu.

Chci poukaz na kulturu